شرکت صنایع نساجی همدانیان

این شرکت از جمله شرکت های بزرگی است که در شکل گیری این تاریخچه پرافتخار نقش عمده ای داشته است. نام قدیم این شرکت صنایع پشم اصفهان که در خاطره تاریخی این صنعت می درخشد، جلوه ای از هفتاد سال قدمت دارد. قطعاً پیشکسوتان این صنعت نام های شایستگانی چون مرحومین علی و حسین همدانیان را بخاطر داشته و عزم آنان را در پایه گذاری این صنعت، هرگز فراموش نخواهند کرد. آنان در سال 1313 به همراه دیگر سرمایه گذاری صنعتی خود، این شرکت را در شهر اصفهان بنیان نهاده و فعالیت تولیدی خود را که شامل پشم ریسی، پارچه بافی، پتوبافی و رنگرزی بود آغاز نموده و در زمان خود از نظر حجمی تولید، نوع تولیدات، تعداد نیروی شاغل و ... در بین سایر صنایع به ویژه صنعت نساجی اصفهان سرآمد بوده و افتخار خود را حفظ نموده است.

این بزرگواران در عمر پربرکت خود چندین کارخانه در صنایع مختلف از جمله نساجی در قالب موسسه خیریه همدانیان نزد نسلهای بعد از خود به امانت گذاشته تا آیندگان با تلاش روزافزون در توسعه صنعت و مشارکت در چرخه اقتصادی ملی کوشیده و با حفظ این بنیان ها در توسعه ملی نقش آفرینی کنند. پس از اجرای طرح انتقال، این شرکت به پاس قدرشناسی و زنده نگهداشتن نام و خاطره این دو بزرگ مرد به نام صنایع نساجی همدانیان شروع بکار نمود. شرکت صنایع نساجی همدانیان با عنایت به الطاف الهی و بهره گیری و پیاده سازی سیستمهای مدیریت نوین با تکیه بر دانش فنی متخصصین و کارشناسان این صنعت مفتخر به دریافت گواهینامه های معتبر گردیده است که نشان از کیفیت برتر محصولات و تحقق اهداف استراتژیک و رضایتمندی مشتریان می باشد.

در حال حاضر مجموعه ریسندگی این شرکت با استفاده از مدرن ترین ماشین آلات ریسندگی با سیستم رینگ و اپن اند و ورتکس انواع نخ های ظریف پنبه ای و مخلوط مصنوعی-پنبه ای بصورت خام و نخ های ویژه ملانژ رینگ جهت استفاده در سیستم بافت های شبه فاستونی و حلقوی مطابق با سفارش مشتری را با کیفیت مطلوب تولید می کند. مجموعه بافندگی با بهره گیری از ماشین آلات بافندگی سولزر P7300 و ماشین های آهار و چله پیچی بنینگر انواع پارچه های پرده ای فانتزی عریض و پارچه های حریر و مونوفیلامنت را تولید می کند. لازم بذکر است این شرکت کلیه پارچه های پرده ای را با برند تجاری تیروژ (TIROJ) به بازار مصرف عرضه می نماید. بهره گیری از کارشناسان و متخصصین خبره و تجهیزات مدرن آزمایشگاهی به توسعه و تحقیق نگاه تیزبینانه داشته و علاوه بر دستیابی به تولید محصول متنوع با سطح کیفی برتر امکان انجام تحقیقات کاربردی را فراهم آورده به گونه ای که این واحد بعنوان یکی از واحدهای سرآمد در زمینه های تولید، تحقیق و توسعه در استان اصفهان مطرح می شود. دریافت استانداردهای کیفی نظیر گواهینامه ISO 9001، استاندارد کیفی ایران، مهر تایید دیگری بر بالندگی این شرکت در صنعت نساجی می باشد.

  1. گواهینامه 100 برند برتر